Por, ky çaj ka efekte të shumta në organizëm dhe është këshilluar prej shumë kohësh nga specialistët e shëndetit se duhet bërë pjesë e dietës së përditshme.

Konsumimi i këtij çaji sjell një ulje të kolesterolit, normalizon presionin e gjakut dhe ka një impakt të rëndësishëm në përmirësimin e azmës.

Por përfitimet e tij në organizëm nuk janë vetëm kaq. Ky lloj çaji mund të përdoret edhe si një medikament popullor për diarrenë, dhimbjen e dhëmbëve si dhe për përmirësimin e sistemit tretës te njeriu.

.

albania.eu.com Reviewed by albania.eu.com on . Çaji i zi dhe përfitimet që i sjell organizmit Çaji i zi dhe përfitimet që i sjell organizmit Rating: 5.0
Albania News Agency Online - Albania Portal me lajme shqip 2017!